Damar İçi Takviler

DAMAR İÇİ TAKVİYE UYGULAMALARI

 

 

 

Son 30-40 yıl içinde yaşam tarzımızdaki olumsuz değişiklikler ile sağlıklı toplum olmaktan gittikçe uzaklaşmaya devam ediyoruz. Gelişen teknoloji, kolaylaşan hayat şartları diğer yandan da sağlığımızı maalesef olumsuz etkiliyor. Kronik hastalıkların görülme oranlarının her yıl artmasıyla beraber, sağlıklı kalma konusunda gösterdiğimiz çabanın da arttığını ve bazen de çabalarımızın yetersiz kalabildiğini görüyoruz.

Kronik hastalık sürecine bize hazırlayan kötü ve dengesiz beslenme, kronik toksisite (sigara, alkol, ağır metal yükü, hava kirliliği, radyasyon), kronik stres, hareketsiz yaşam tarzı, kötü uyku düzeni ile barsak yapımız bozuluyor, disbiyozis oluşuyor, geçirgen barsaklara sahip oluyor, kronik inflamasyon gelişiyor, antioksidan sistem yeterince iyi çalışmıyor, damar endotel yapımız bozuluyor ve böylece bir çok hastalığın temelini atmış oluyoruz.

NEDEN DAMAR İÇİ DAMAR TAKVİYELERİ?

Aldığımız besinlerin içerdiği katkı maddeleri, böcek ilaçları, değişen toprak yapısı, hormonlar besinlerden almamız gereken vitamin, mineral miktarını olumsuz etkilemektedir.

Fonksiyonel barsak hastalıkları, disbiyozis, SİBO (small intestine bacterial overgrowth), geçirgen barsak hastalıkları besinlerin içerdiği vitamin, minerallerin emilimini yani yeterince faydalanmamızı olumsuz etkilemektedir.

Sağlıksız yaşam tarzı ile artan serbest radikal yükümüzü nötralize etmemizde, bazen ağız yoluyla aldığımız besin ve besin takviyeleri yeterli olamamaktadır.

Vitamin ve minerallerin sağlıklı bir sindirim sisteminden emilim kapasitesi belirlidir, daha yüksek ve daha hızlı sistemik etki beklediğimiz, vücut ihtiyacımızın arttığı aşırı egzersiz, enfeksiyon, metabolik problemler, hastalık durumlarında vitamin, mineral ihtiyacımız artabilmektedir.

Özetle yukarıda saydığım bazı durumlardan dolayı damar içi takviye uygulanma gerekliliği olabilmektedir.

KİMLERE DAMAR İÇİ TAKVİYELER UYGULANABİLİR?

Sık enfeksiyon geçiren kişilere bağışıklığını desteklemek amaçlı

Kendisini sürekli kronik yorgun ve enerjisinin düşük olduğunu hissedenlere destek amaçlı

Aşırı stres ve yoğun çalışma düzenine sahip kişilere destek amaçlı

Aşırı ve yoğun egzersiz yapanlara destek amaçlı

Cilt ve saç sağlığını desteklemek amaçlı

Anti-aging, sağlıklı ve fit bir yaşam tarzını benimsyen bireylere destek amaçlı

Karaciğer detoks kapasitesini destekleme amaçlı

Alkol kullanım sonrası, günlük yaşamına hızla dönmek isteyenlere destek amaçlı

Enfeksiyon durumlarında hızlı toparlanma amaçlı  

UYGULADIĞIMIZ DAMAR İÇİ TAKVİYELER NELERDİR?

Myer’s Kokteyl

Sağlıklı bir beden için sağlıklı bir enerji, metabolizma ve bağışıklık sistemi gerekir. Myer’s kokteyl içerdiği vitamin, mineral desteği ile vücut enerji seviyesini artırır ve kronik yorgunluğu giderir. Akut ve kronik stresin vücutta yarattığı olumsuz etkileri azaltır. Genel sağlığını korumak ve performansını artırmak isteyenler Myer’s kokteyli, sizin kokteyliniz.

İmmun Kokteyl

Bağışıklık sistemini güçlendirir, sık alt ve üst solunum yolu enfeksiyon geçirenler için koruyucu bir kokteyl. İçerdiği vitamin, mineral ve antioksidan maddeler ile vücut direnciniz her zamankinden daha kuvvetli olacak.

Detoks Kokteyl

Karaciğer fonksiyonlarınızı korur ve detoks kapasitesini artırır. Serbest radikal hasarını antioksidan sistemi destekleyerek önler. Toksin ve ağır metal atılımına yardımcı olur. Karaciğer yağlanması olan ve sık alkol kullananlar; içerdiği aminoasit,  vitamin ve minerallerle detoks kokteyli sizin kokteyliniz.

Sports  Kokteyl

Enerji seviyenizi, atletik performansınızı ve kas yapımınızı artırmaya yardımcı olan bu kokteyl ayrıca egzersiz sonrası kas ağrılarınızı giderir ve kaslarınızın toparlanma süresini kısaltır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırır. Yoğun egzersiz yapanlar; aminoasit içeriği, vitamin ve mineral içeriği ile bu kokteyl sizin kokteyliniz olabilir.

Hair and Nail Kokteyl

Saç ve tırnak sağlığını destekler, saç dökülmesini engeller veya yavaşlatır. Saçları güçsüz, sık dökülen kişiler için vitamin ve mineral destekli kokteylimiz için hazır mısınız?

Beauty Kokteyl

Cildinizin parlaklığı artırır ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı destekler. Antioksidan, mineral ve vitamin içeriği ile kollajen oluşumunu ve cilt elastikiyetini artırır.

Kokteyllerimizde kullandığımız takviyeler: Glutatyon, C vitamini, alfa lipoik asit, B vitamin kompleksi, tiamin, riboflavin, nikotinamid, pridoksin, dekspantenol, folik asit, metilkobalamin, multivitamin kompleks, multimineral kompleks, karnitin, magnezyum, kalsiyum, çinko, selenyum, amino asitler, Coenzim Q10, NAD.

Bu damar içi takviyeler, bir hekim tarafından uygulanması gereken reçeteli ilaçları içerir. Kişinin değerlendirilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde yapılacak tetkiklerden sonra  kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Seans süresi uygulanacak kokteyle göre değişmekle birlikte 30-60 dk arasındadır.

EnglishTurkish